Honda İkinciel | Ekspertiz | Hondam

Honda İkinciel, aracın belirli teknik kriterlere göre değerlendirme işlemine "Ekspertiz" denilmektedir.

"Emniyet Genel Müdürlüğü, artık muayenesi olmayan araçların satışının yapılmadığını, muayenesiz araçların tescil aşamasında tescil ettirilmediğini, otomobil alacakların dolandırıcılara dikkat etmesi gerektiğini bildirdi. "

"Araç alırken dikkat etmeniz gereken hususlar" metnini okumanızı etmenizi tavsiye ederiz

- Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.
- Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kapora vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyiniz ve/veya aracı satın almayınız.
- Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.
- Para ödemesi ile ürün teslimi (araç devir işlemini) aynı anda yapınız
- İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırınız.
- Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz.Özellikle; Aracın servis kayıtlarını kontrol ediniz. KM bilgi kontrolü bu şekilde yapılmaktadır.
- Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.
- Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, Aris Otomotiv / www.arisotomotiv.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
- Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

"Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."